KËSHILLI KOMBËTAR STUDENTOR : Si te votoni

A i njihni kandidatët për dekan/rektor në fakultetin/universitetin tuaj?
• Të gjithë 13 %
• Vetëm emrat 74 %
• Kam ndjekur dhe programet e tyre 7 %
• Di shumë pak 6 %

Kur të votoni, do të zgjidhni një kandidaturë:
• Prej eksperiencës së tij të mëparshme në këtë fushë 31 %
• Prej daljeve të tij mediatike 25 %
• Prej programit 24 %
• Apo prej njohjeve personale me të dhe me grupin e tij të fushatës 20 %

Besoni se procesi do të jetë:
• Pastër dhe i rregullt 73 %
• I mirë 13 %
• Dyshues 9 %
• Do ketë ndërhyrje 5 %

A jeni takuar me kandidatët:
• Po 9 %
• Vetëm me disa 11%
• Nuk na ka takuar asnjëri 4 %
• I njoh përmes grupeve lobuese 76 %

Çfarë u keni kërkuar kandidatëve:
• Informatizimin e sekretarive 17 %
• Heqjen e provimit të gjuhës angleze 58 %
• Uljen e numrit të krediteve 2 %
• Favorizime në provime 23 %

A i njihni organet kolegjiale për këshill fakulteti/senat universiteti?
• Nuk njoh asnjë prej tyre 63 %
• E njoh pjesërisht 24 %
• Njoh mire funksionet e tyre 13 %

A besoni se vota juaj është e rëndësishme?
• Vota ime është e rëndësishme 28 %
• Vota ime nuk ka vlere 35 %
• Ka vetëm një kandidat, ndaj nuk ka rëndësi 37%

Gjatë fushatës në fakultetin universitetin tuaj, ju është ofruar nota si favor në shkëmbim të votës?
• Po 5 %
• Jo 58 %
• Kam dëgjuar 37 %

A ju kanë bërë presione të formave të tjera në kërkim të votës?
• Po 23 %
• Jo 64 %
• Nuk kam dëgjuar 10 %
• Vetëm në pak raste 3 %

Çfarë presioni ju kanë bërë?
• Për notën 56 %
• Për përjashtim nga strukturat 21 %
• Për anëtarë të familjes 5 %
• Oferta monetare 18 %

Advertisements
Ky zë u postua te Aktivitete. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s