Programi për përfaqësimin e studentëve dhe mbrojtjen e interesave të tona

  • ¨ Lobim në organet kolegjiale për dhënien e provimit të TOEFL-it pranë strukturave publike univeristare. Gjithashtu do të kërkohet subvencionim i tarifës së dhënies së provimit të gjuhës angleze, duke ulur kështu kostot për studentët.
  • ¨ Përfundimi sa më i shpejtë i procesit të nisur për Kartën e Studentit dhe pajisja urgjente e të gjithë studentëve të UT-së me këtë element do të jetë kërkesa  kryesore sapo të konstituohet Senati Akademik i UT-së.
  • ¨ Qëndrim kundërshtues ndaj rritjes së mëtejshme të tarifave vjetore të shkollimit. Ulja apo mbajtja në nivelet aktuale të tarifave të studimit nëpër fakultete do të jetë një nga kërkesat e mia themelore gjatë ushtrimit të detyrës si përfaqësuese e studentëve në Senatin e UT-së.
Advertisements
Ky zë u postua te Programi Garues. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s