Programi për përfaqësimin e studentëve dhe mbrojtjen e interesave të tona

  • ¨  Rritja e numrit të orëve të laboratorëve dhe ekspeditave do të jetë një pikë këmbënguljeje. Do kërkoj gjithashtu që studentëve tu rriten pagesat për dietat dhe të gjitha shpenzimet e tjera në funksion të pjesës praktike të  programit mësimor.
  • ¨  Heqja e kreditve si penalizues për kapërcimin e viteve. Duke u nisur nga eksperiencat e kolegëve tanë perëndimorë do të propozoj dhe loboj  që në Universitetin e Tiranës numri i krediteve të mos jetë pengëse për të kaluar nga një vit në tjetrin.
  • ¨  Përfshirja e studentëve në kërkime shkencore. Duke vlerësuar si thelbësor për studentët përfshirjen në kërkimet shkencore, do të nxis në organet kolegjiale pjesëmarrjen e studentëve në ekipet kërkimore që deri tani përgjithësisht përbëheshin vetëm prej pedagogëve.
Advertisements
Ky zë u postua te Programi Garues. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s