Kandidate për anëtare e Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës

Kandidate për anëtare e :

  •   Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës

Senati  akademik është organi kolegjial vendimmarrës për çështje të drejtimit

dhe organizimit akademik të universitetit, mbi mësimëdhenien dhe kërkimin shkencor.

Senati akademik formulon dhe i propozon bordit politikat e zhvillimit të universitetit, bashkërendon,

drejton dhe kontrollon veprimtaritë e mësimit e të kërkimit shkencor dhe vlerëson efikasitetin  e tyre.

Senati akademik kryesohet nga Rektori, Zëvendësrektorët, Dekanët, Përgjegjësit e njësive bazë dhe zgjidhet me vote te fshehte.

Anetare te tij jane dhe 6 studente te UT-se.

Advertisements
Ky zë u postua te Per cfare kandidoj. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s